Geriatria w Instytucie Reumatolgii

  • Drukuj

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się do opiniowania projekt zmiany Instytutu Reumatologii w Warszawie na Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Nasze Stowarzyszenie stanowczo protestuje przeciwko rozwiązywaniu problemów geriatrycznych kosztem pacjentów reumatycznych.

 O naszym stanowisku możesz przeczytać tutaj.

Jeśli podobnie jak nam - nie podobają Ci się planowane zmiany - poprzyj apel  STOP – dla przekształcenia Instytutu Reumatologii w Warszawie w Instytut Geriatrii skierowany do Ministra Zdrowia (petycja).

Powstała też specjalna akcja ratujmy IR na facebook'u.

Napisaliśmy też ze Stowarzyszeniem 3majmy się razem pismo do dr Beaty Małeckiej-Libera Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia w sprawie sytuacji w Instytucie Reumatologii i czekamy na odpowiedź. (tekst pisma)

Nadeszła też odpowiedź dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jolanty Orłowskiej-Heitzman w sprawie konsultacji projektu rozporządzenia w sprawie reorganizacji w Instytucie Reumatologii. Według naszego Stowarzyszenia podpada to pod nierówne traktowanie podmiotów społecznych i wybiórcze uwzględnianie ich w procesie konsultacji. Z treścią odpowiedzi można zapoznać się tutaj.

 Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi sytuacji Instytutu Reumatologii w specjalnym wątku na naszym forum.

Klepsydra IR

 

Napisali o planach przekształcenia Instytutu Reumatologii:

1) Stanowisko Federacji REF

2) Stanowisko Stowarzyszenia 3majmysierazem

3) Fundacja 1 czerwca - Czy Instytut Reumatologii zmienia się w Instytut Geriatrii?

4) Rynek zdrowia - Instytut Reumatologii ma leczyć pacjentów geriatrycznych

5) Gazeta lekarska - Instytut Reumatologii zmieni nazwę?

6) Zdrowie ABC - Instytut reumatologii będzie instytutem geriatrii

7) Czy Instytut Reumatologii ma ulec reorganizacji? Kontynuujemy temat, który poruszyliśmy w poniedziałek na antenie RDC. Gościem Elżbiety Uzdańskiej był dr n. med. Piotr Bednarski, dyrektor Instytutu Reumatologii.