Zadbaj o kręgosłup podczas Biegu Powstania Warszawskiego

  • Drukuj

Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup” to akcja społeczna realizowana przez nasze stowarzyszenie we współpracy ze agencją PR ComPress. Ma ona na celu edukowanie społeczeństwa, czym jest zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK) i jak ważna jest wczesna diagnoza tego schorzenia.

Bieg Powstania Warszawskiego cieszący się ogromną popularnością wśród ludzi młodych i aktywnych fizycznie jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi, że ZZSK może dotyczyć właśnie ich. Młodzi ludzie często bagatelizują pierwsze symptomy ZZSK mylnie kojarząc je z siedzącym trybem życia czy fizycznym przeciążeniem. Aby wspomóc wczesną diagnostykę tego schorzenia podczas Biegu Powstania Warszawskiego będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutą i reumatologiem jak również bezpośrednio ze zrzeszonymi w Stowarzyszeniu chorymi w specjalnie przygotowanym namiocie naszej akcji.

Pamiętając jednocześnie o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna dla osób zdrowych poprzez akcję „Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup” chcemy także informować, że dla chorych może być ona jeszcze ważniejsza. Dlatego pragniemy połączyć ideę biegania z aktywnością fizyczną dla osób z ZZSK. Wierzymy, że dla chorych możliwość wspólnej rozgrzewki z biegaczami i udział w biegu będzie motywująca do przezwyciężenia objawów choroby ze strony narządu ruchu.

Zainteresowanych chorych i osoby ich wspierające zapraszamy na wspólny trening, który odbędzie się 24.07 o godz. 19:00 w warszawskim Parku Agrykola i zachęcamy do udziału w Biegu Powstania Warszawskiego 26.07 na dystansie 10km. Dla uczestników akcji (chorych i wspierających) przewidziana jest pula bezpłatnych pakietów startowych. Ponadto każdego chorego, który ma ochotę wesprzeć akcję, zapraszamy do wspólnych dyżurów i spotkań w punkcie konsultacyjnym.

Więcej informacji na temat ZZSK na naszych stronach i na stronie www.poruszycswiat.pl.

Zachęcamy także do odwiedzenia forum prowadzonego przez chorych na ZZSK, na którym znajduje się wiele ciekawych i aktualnych informacji i dyskusji dotyczących choroby: www.zzsk.mixxt.pl.

Akcja „Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup” jest realizowana dzięki wsparciu firmy AbbVie.

Kontakt w sprawie akcji: formularz kontaktowy